Başkan’dan Mesaj

Değerli hemsehrilerim,

Derneğimiz 2006 yılında  hayata geçirilmiş,  sağlam temeller üzerine kurulu, gün geçtikçe büyüyen ve kurumsallaşan bir dernek olarak faaliyet göstermektedir. Her gelen yönetim Deneğimizi daha ileriye nasıl götürebilirim çabası içinde elinden gelen gayreti göstermiş ve bugünlere ulaşılmasına katkı sağlamışlardır.

Türkiye’de bugüne kadar açılan dernek sayısının 250,000’den fazla olduğu ve bunların %60’ının kapandığı düşünüldüğünde dernekçiliğin ne kadar zor bir faaliyet olduğu ortaya çıkmaktadır.  Bu zor faaliyetlerin üstesinden gelmek, Derneğimizi bir  adım daha ileriye taşımak için Yönetim Kurulu’nun ciddi çaba harcaması, aynı şekilde üyelerimizin de bu çabaya katkı sağlaması gerekmektedir.

İstanbul’da mukim 19000 üzerinde faal dernek içerisinde yaptığı başarılı çalışmalar, seminerler ve yardımlarla hem Adıyaman`ımızı tanıtmış hem de Adıyamandaki ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize destek olmuştur.

Yönetim kurulu ve üyelermizin katkı ve destekleriyle yaptığımız tüm faaliyetler birlik ve beraberliğimizin gücünü göstermemiz açısından yeterlidir. Artan yardımlar ve yeni oluşturulan kaynaklar ile idari ve mali işler bütçesi derneğimizin en büyük kalemi haline gelecektir.

Dernek Yönetim Kurulu’nun teşkilat yapısında ve görev dağılımında yapılan değişikliklerle oluşturulan sinerji, önümüzdeki dönemde derneğimizin kurumsallaşması ve büyümesi için en önemli kaynağımız olacaktır.

2016 yılına daha güvenle bakıyoruz.  Teşkilat biriminin aktif çalışması ile üye sayımızın arttırılması, kamu kurumları ve dış ilişkilerde başarılı bir yönetim, Ar-Ge faaliyetlerinde önemli atılımlar, sosyal faaliyetlerimiz ve mali yapımızla örnek gösterilecek bir dernek olma yolunda adımlarımızı sağlam bir şekilde atıyoruz. Yeni dönemde bizlere güvenlerini tazeleyen tüm üyelerimize, tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Ahmet URAL

ADIYAMAN GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ GENEL BAŞKANI

2016 Agid.com.tr Tüm Hakları Saklıdır. Design by DehaSoft